Dört Yüzyıllık Bir Tarih...

Lisemiz

Tel : 0212 244 10 26
Fax : 0212 245 68 95
sb@sb.k12.tr

Eğitim
Öğretim
Öğrenci Hayatı
Kültür ve Sanat
Dayanışma
Pzt.
01
Sal.
02
Per.
11

İyi şanslar !

Lise 4

Çar.
03
Paz.
07
Çar.
03

Hazırlık Sınıfları


08.40 > 10.40

Çar.
03

İstanbul Üniversitesi iş birliği ile, İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri ve Lise 3 öğrencilerimiz birlikte Tahsin YÜCEL ile ilgili bir sunum yapacaktır
Ana Konuşmacı : Feridun ANDAÇ
Yer : Silüet Salonu

Sorumlu(lar) :

Işıl Öztekin, Gülfer Danışman, Sinem Gümrükçü Şensoy, Koray Folyaoğlu


Lise 3


15.30 > 17.00

Per.
04

Lise 1


08.40 > 10.45

Per.
04

Sınıflarını temsilen seçilen öğrenciler, dijital araçlar ile hazırlanan yarışmada farklı kategorilerdeki soruları cevaplandıracaktır.
Yer : Silüet Salonu

Sorumlu(lar) :

Sosyal Bilimler Zümresi


Lise 1 F, G, H, I


12.25 > 13.05

Per.
04

Hazırlık sınıfı öğrencilerimizin Türkçe derslerinde okudukları " Küçük Prens " adlı romandan yola çıkarak tasarladıkları Türkçe ve Fransızca ürünlerden oluşan sergi olacaktır.
Yer : La Galerie

Sorumlu(lar) :

Işıl Öztekin, İpek Şengelir Ödemiş


Hazırlık Sınıfları


18.30 > 20.00

Cum.
05

Projelerin öğretmenlere zorunlu teslim tarihi. Hiçbir proje bu tarihten sonra teslim edilemez.

Tüm Seviyeler

Cum.
05

Lise 3


08.40 > 11.30

Cts.
06
Paz.
07

Hazırlık Sınıfları

Cts.
06
Paz.
07

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kulübü Öğrencileri, UNESCO Dünya Mirası kapsamındaki yerleri incelemek üzere bir eğitim gezisine katılacaklardır : Safranbolu, Amasra, Devrek

Sorumlu(lar) :

Tuba Yücel Ayas, Arife Doğutan


Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kulübü Öğrencileri

Cts.
06

Yazılı ve sözlü sınav B2 ve C1
Yer : Lise 2 Binası

Sorumlu(lar) :

Yasemin Çit

09.00 > 18.00

Pzt.
08

Fransızca Tiyatro Kulübü " Raci " adlı oyunu sahneleyecektir.
L1 ve L2 sınıfı öğrencilerine gösteri : 9.30 – 10.55
Gala Gecesi : 18.30
Yer : Silüet Salonu

Sorumlu(lar) :

Uğur Aktaş, Virgile Mangiavillano

18.30 > 20.30

Sal.
09
Sal.
09
Per.
11

Ekosistemlerin incelenmesi

Sorumlu(lar) :

Fransızca ve Fen zümreleri, Şaziye Akyıldız, Wendy Masson


Hazırlık Sınıfları

Sal.
09

Farklı meslek dallarında atölyeler ( Mimarlık, iç mimarlık, iletişim vb. )
Yer : Medyatek Oditoryum, Frankofoni Salonu

Sorumlu(lar) :

Rehberlik Servisi


Tüm Seviyeler


12.25 > 13.05

Çar.
10
Cts.
13

Fransızca Tiyatro Kulübümüz " Raci " adlı oyunlarıyla Ankara Tevfik Fikret Lisesi tiyatro festivalinde lisemizi temsil edecektir.
Yer : Ankara Tevfik Fikret Lisesi

Sorumlu(lar) :

Uğur Aktaş, Virgile Mangiavillano


Fransızca Tiyatro Kulübü

Çar.
10

Tüm Seviyeler


15.00 > 17.00

Per.
11
Cum.
12
Cum.
12

Lise 3

Cum.
12

Saint Benoît Lisesi Türkçe Tiyatro Topluluğu (SBTT), Lope de Vega ’nın " Çılgın Dünya ( Deliler Arasında ) " adlı oyununu sahneleyecektir.

Sorumlu(lar) :

Sinem Gümrükçü Şensoy


Lise 2 - 3


09.30 > 10.55

Cts.
13
Pzt.
15

Türkiye’deki tüm frankofon liselerini bir araya getirecek geleneksel buluşma

Cts.
13
Paz.
14

Lise 1


09.00 > 15.00

Cts.
13

Frankofon Liselerin katılımıyla düzenlenen yarışmanın 4.sünde ödüller sahiplerini bulacaktır.
Yer : Silüet Salonu

Sorumlu(lar) :

Işıl Öztekin, Jale Karahan, Ceyda Erinç

13.00 > 15.00

Paz.
14
Çar.
17

Lisemizin halk dansları ekibi Sırbistan’da düzenlenen uluslararası festivale katılacaktır.

Sorumlu(lar) :

Tandemir Taştan, Marie-Françoise Desrues

Pzt.
15
Per.
18

Lise 3


09.00 > 15.00

Pzt.
15

Ünlü sanatçı Mercan DEDE’nin konseri
( Konserimiz halka açıktır )
Yer : Silüet Salonu

19.00 > 21.00

Sal.
16
Cts.
20

Hazırlık sınıflarından 91 öğrenciden oluşan bir grup, Fransa’nın başkentini ve Fransız kültürünü yakından tanımak ve Fransızcalarını geliştirmek üzere eğitici bir geziye katılacaklardır.

Sorumlu(lar) :

Murat Balkış, Sinem Hızal, Mehmet Keskin, Biriz Külte, Xavier Martin, Wendy Masson, Gülcan Çiçekyurt


Hazırlık Sınıfları

Sal.
16
Per.
18

18 Mayıs Perşembe günü 14.10 – 14.40 : Resmi Tören.
16, 17 ve 18 Mayıs günleri, 10.55 – 11.40 : Tüm seviyelerin katılımıyla çeşitli sportif ve müzikal etkinlikler.

Tüm Seviyeler


12.46 > 13.46

Çar.
17
Per.
18

17 Mayıs Çarşamba, Kanada ve Fransa popüler müzik ürünlerinden ikisinin sözlerinin Felsefe, Sosyoloji ve Psikoloji alanları açısından incelenmesi
18 Mayıs Perşembe : Lisemizin orkestrasının performansı

Sorumlu(lar) :

Özgür Sağıroğlu, Doğan Kospancalı

Çar.
17

Saint Benoît Lisesi Türkçe Tiyatro Topluluğu (SBTT ), Lope de Vega ’nın " Çılgın Dünya ( Deliler Arasında ) " adlı oyununu sahneleyecektir.

Sorumlu(lar) :

Sinem Gümrükçü Şensoy

19.00 > 21.00

Per.
18

Lise 4

Per.
18

Tüm Lise 2 öğrencileri Bilgi Üniversitesi’nde derslere katılacaklardır. Öğrenciler önceden belirledikleri alanlara yönelik mesleklerin paket derslerine girecek ve bir ders izleyeceklerdir.

Sorumlu(lar) :

Aslı Hekimoğulları


Lise 2


09.30 > 13.30

Cum.
19
Pzt.
22
Per.
25

Medyatek tarafından düzenlenecek olan kitap fuarının onur konuğu yazar Kahraman TAZEOĞLU.
23 Mayıs Salı saat 11.00’de medyatek önünde kitaplarını imzalayacaktır.

Sorumlu(lar) :

Medyatek


Tüm Seviyeler


09.00 > 15.00

Pzt.
22

" Paris 10. Bölge " adlı gösteri : Lise 2. sınıfların diksiyon derslerinde yapılan çalışmalardan ortaya çıkan, öğrenciler tarafından yazılan ve oynanan skeçler.
Yer : Silüet Salonu

Sorumlu(lar) :

Uğur Aktaş


Lise 2


18.30 > 20.00

Sal.
23
Cum.
02
hazir.

Hazırlık, Lise 1 - 2 - 3